تبلیغات
پاتوق دختر و پسر های تهرونی

پاتوق دختر و پسر های تهرونی

  • خوش آمدید
عضویت ...
 

به بزرگترین پاتوق دختر و پسر های تهرونی خوش آمدید

فیفا: مهاجم كره شمالی باید درون دروازه بایستد!

 

 فیفا در بیانیه ای اعلام كرد مهاجم تیم ملی كره شمالی در جام جهانی باید درون دروازه قرار بگیرد!
فدراسیون جهانی فوتبال درباره تیم كره شمالی اعلام كرد: كیم میونگ وون، در جام جهانی تنها می تواند درون دروازه قرار بگیرد و این در حالی است كه پست اصلی این بازیكن مهاجم است.

در ادامه این بیانیه آمده است: تمام تیم های حاضر در جام جهانی باید از سه دروازه‌بان در لیست 23 نفره خود استفاده كنند.
كیم جونگ مو، سرمربی تیم كره شمالی تنها دو دروازه‌بان به تیم ملی دعوت كرده و نام كیم میونگ وون را به صورت فرضی به عنوان دروازه‌بان سوم اعلام كرده بود تا از او در خط حمله استفاده كند. اما طبق بیانیه فیفا حق انجام این كار را نخواهد داشت و به این ترتیب میونگ وون شانس حضور در جام جهانی را از دست داد.
طبق قوانین فیفا تمام تیم های حاضر در جام جهانی باید تا 1 ژوئن لیست 23 نفره بازیكنان را به فیفا ارائه كنند و بعد از این تاریخ دیگر حق جابجایی بازیكن نخواهند داشت. همچنین بر طبق قوانین موجود هر تیم باید حتما سه دروازه‌بان داشته باشد.
البته این قانون استثنایی هم دارد. در صورتی كه یكی از بازیكنان با آسیب دیدگی جدی روبرو شود، سرمربی می تواند تا 24 ساعت قبل از اولین بازی نام جدیدی را به لیست 23 نفره اضافه كند.
سه بازیكنی كه در لیست دروازه‌بانان قرار دارند، حق حضور در سایر پست های بازی را نخواهند داشت. بر این اساس كیم جونگ هان نمی تواند از مهاجم خود در تیم ملی استفاده كند.
كره شمالی دومین بار است كه در جام جهانی فوتبال حاضر می شود. آنها در سال 1966 هم به جام جهانی راه یافتند و با درخشش خود طوفان زرد لقب گرفتند.
كره شمالی در جام جهانی 1966 شیلی را با تساوی یك بر یك متوقف كرد و انگلیس را با یك گل شكست داد و در مرحله نیمه نهایی در حالی كه با 3 گل از تیم پرتغال پیش بود در انتها با نتیجه 5 بر 3 بازی را واگذار كرد. اوزه بیو چهار گل در این دیدار به ثمر رساند.
كره ای ها در جام جهانی 2010 در سخت ترین گروه قرار دارند و باید مقابل تیم های قدرتمندی همچون برزیل، پرتغال و ساحل عاج به میدان بروند.

 

ادامه مطلب فیفا: مهاجم كره شمالی باید درون دروازه بایستد!